Jak uniknąć zagubienia bagażu na lotnisku?

lotnisko

Jednym z naszych największych zmartwień podczas lotu samolotem jest zgubienie bagażu. Wszyscy chcemy, aby nasze bagaże dotarły bezpiecznie na miejsce, a przede wszystkim, aby po zakończeniu podróży wróciły do naszych rąk.

I nic dziwnego, ponieważ każdego roku w terminalach lotniczych na całym świecie ginie około 40 milionów sztuk bagażu, co powoduje nieobliczalne koszty ekonomiczne zarówno dla pasażerów, jak i dla linii lotniczych. Przyczyn tej sytuacji jest wiele. Jednak w przypadku krótkich podróży odsetek ten jest znacznie wyższy. Brak etykiet i oznaczeń na bagażu, a nawet kradzieże i nadużycia są częstą przyczyną zagubienia bagażu. Aby uniknąć utraty swoich rzeczy, poniżej przedstawiamy listę cennych wskazówek.

1. Oznacz swój bagaż wewnątrz i na zewnątrz

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest umieszczenie na bagażu widocznych, przyciągających wzrok etykiet z imieniem i nazwiskiem, adresem, adresem e-mail i numerem telefonu komórkowego. Ważne jest, aby podać kod kraju, aby nie było wątpliwości co do numeru kierunkowego.

2. Wybierz walizki w bardzo oryginalnych kolorach lub o niepowtarzalnych wzorach.

Zaleca się, aby bagaż był nietypowy. Nie ze względu na modę, ale aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że nie zostanie pomylony z innym bagażem. Jeśli wybierzesz taki bagaż, który ma wiele kolorów, nawet jeśli nie pasują one do Twojej osobowości, łatwiej będzie go zauważyć od momentu pojawienia się na taśmie.

3. Bądź dyskretny

Aby uniknąć zgubienia bagażu, należy zachować dyskrecję. Nie oznacza to jednak, że należy kupić tanią walizkę, lub walizki w nierzucających się w oczy kolorach. Zwracamy tylko uwagę, aby przy wyborze profilu walizki zachować dyskrecję. Im droższa walizka, tym bardziej kusząca będzie dla kogoś, kto chce ją ukraść. To trochę tak, jakby krzyczeć na środku lotniska: „ukradnij mnie”. Mam przy sobie bardzo cenne rzeczy”.

4. Zawsze warto się ubezpieczyć

Wiele linii lotniczych oferuje pasażerom możliwość ubezpieczenia bagażu. Ale nie tylko w przypadku utraty, ponieważ obejmują one również opóźnienia w dostawie oraz uszkodzenia konstrukcji walizki i jej zawartości. Nawet jeśli kwota zwrotu jest niewielka lub nie odpowiada wartości bagażu, zawsze lepiej jest ją mieć, aby móc kontynuować podróż i kupić to, co jest potrzebne, dopóki bagaż się nie odnajdzie.

Zajrzyj tez na drugi z naszych portali – toruninfo.pl i sprawdź najnowsze info z Torunia, a także wiele innych ciekawych tematów.

5. Poszukaj raczej jednej dużej walizki niż dwóch małych.

Choć dwie małe walizki mogą być urocze, lepiej zdecydować się na większą, nawet jeśli nie podoba nam się ona tak bardzo. Zawsze lepiej jest mieć wszystko w jednym miejscu, a nie w dwóch, aby zmniejszyć ryzyko zgubienia bagażu.