Krótki przewodnik dla dotyczący wyboru typu roweru elektrycznego.

SAMSUNG CSC

Jeśli rowery są przeznaczone na lato, to nowe modele elektryczne pozwalają nam cieszyć się nimi przez cały rok. Doskonałe do pokonywania stromych zakrętów w gorącym słońcu i chroniące nas przed niechlujnym przybyciem do pracy, są teraz bardziej ekonomiczne i bardziej wydajne niż kiedykolwiek.
Niektórzy ludzie chcą mieć rower do uprawiania sportu, ale nie chcą się na nim pocić, gdy tylko nadejdzie lato. Inni po prostu wolą środek transportu, który jest prostszy niż motorower, ale bardziej tradycyjny i wygodny niż skuter zasilany akumulatorem. Odpowiedź na obie potrzeby jest taka sama: rower elektryczny.
Dzięki małemu silnikowi wspomagającemu, rowery elektryczne pozwalają nam jeździć z lekkością tradycyjnego modelu, ale z dodatkowym napędem, aby wspiąć się na najtrudniejsze zbocza i dotrzeć wszędzie z prędkością dozwoloną przez ścieżki rowerowe, które są już zintegrowane we wszystkich większych miastach. W połączeniu z coraz bardziej przystępnymi cenami, nie dziwi fakt, że ich popularność wciąż rośnie.

Rodzaje baterii i zasięg rowerów elektrycznych.

Podobnie jak w przypadku nowoczesnych telefonów komórkowych, kupując rower elektryczny musimy zwrócić uwagę na baterię. Istnieją różne technologie zasilania, każda z nich ma swoje wady i zalety. Dlatego też musimy wziąć go pod uwagę, ponieważ silnik nie jest jedynym ważnym aspektem roweru elektrycznego.
1. Akumulatory kwasowo-ołowiowe: są najtańsze, ale znacznie zwiększają wagę zestawu akumulatorów i mają ograniczoną pojemność.
2. Akumulatory wodorkowo-niklowe (NiMh) i niklowo-kadmowe (NiCd): droższe od akumulatorów kwasowych, ale zapewniają większą autonomię i trwałość. Obecnie są one zastępowane przez baterie litowe.
3. Baterie litowe: charakteryzują się dużą pojemnością, wysoką odpornością i niską wagą. Są one również niezwykle uniwersalne. Niektóre modele muszą zawsze utrzymywać pewien poziom naładowania, aby utrzymać je w dobrym stanie, ale najlepiej jest sprawdzić instrukcje w każdym przypadku.
Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym wyborem są akumulatory litowo-jonowe. Łatwiej poddają się recyklingowi niż baterie niklowe (zwłaszcza niklowo-kadmowe) i świetnie się sprawdzają. Akumulatory kwasowo-ołowiowe mają jednak przewagę cenową. W każdym razie, należy pamiętać, że ich pojemność jest mierzona w Wh i że im wyższa liczba, tym dłuższy zasięg.

Jaki model roweru elektrycznego wybrać i na co zwracać uwagę.

Jak widzieliśmy, istnieją różne rodzaje baterii i silników, a także różne konstrukcje. Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla naszych potrzeb rower elektryczny? Zamierzamy sklasyfikować je według ich możliwych zastosowań, aby ułatwić Ci wybór.
1. Chcę mieć rower elektryczny, aby jeździć do szkoły lub pracy.
Jeśli motorower jest dla nas za duży, a skuter elektryczny nie wystarcza, potrzebujemy elektrycznego roweru użytkowego. Modele te są zazwyczaj lekkie, składane i w 100% miejskie. Mają podstawowe zawieszenie, małe koła, niskie siodełko, a niektóre nie mają nawet błotników. Ich największą zaletą jest to, że po spakowaniu zajmują tak mało miejsca, że można nimi jeździć nawet do pracy.
Rowery te mają zwykle małe baterie, ale to dlatego, że są one przeznaczone do częstszego ładowania. Przyjeżdżasz, odbierasz go i zostawiasz ładowanie na czas, kiedy chcesz wyjechać.
2. Rowery elektryczne do jazdy turystycznej.
Rowery turystyczne, znane również jako rowery holenderskie, są tak samo dobre do przemieszczania się z domu do pracy i z pracy do domu, ale mają również bardziej komfortowe zawieszenie, duże koła i biegi zaprojektowane dla osób, które lubią od czasu do czasu pedałować.
Rowery elektryczne do jazdy turystycznej to zazwyczaj rowery typu pedelecs. Ich silnik pomaga nam, gdy jesteśmy zmęczeni lub gdy na naszej drodze znajduje się trudne zbocze. Są one najbardziej komfortowe, a także mają o wiele lepsze wzory. Są one porównywalne z tradycyjnym rowerem, więc trzeba będzie je gdzieś zaparkować.
3. Rower elektryczny do jazdy sportowej.
Dla tych, którzy szukają dobrych osiągów w mieście, ale także do zabawy poza miastem, dostępne są różne modele turystyczne, a nawet górskie, zasilane akumulatorem. Wyróżniają się tym, że wykorzystują silniki elektryczne o bardzo dobrej reakcji do pokonywania trudnych przeszkód i przyspieszania, gdy potrzebujemy więcej siły niż mogą dać nasze nogi.
Rowery górskie z napędem elektrycznym wzbudziły sensację, a niejeden entuzjasta jest zdumiony ich zdolnością do pokonywania najbardziej skomplikowanych górskich przełęczy z prędkością prawdziwego profesjonalnego rowerzysty. Są one również wysoce konfigurowalne, co pozwala na dodawanie wszelkiego rodzaju akcesoriów i przyjmowanie różnych rodzajów obręczy, aby dostosować je do warunków każdego terenu i pory roku.

1 thought on “Krótki przewodnik dla dotyczący wyboru typu roweru elektrycznego.

  1. Jak dla mnie zasięg roweru elektrycznego jest najważniejszy, najczęściej dojeżdżam do pracy, ale fajnie też się wybrać na dłuższą wycieczkę.

Comments are closed.